شخصی سازی
فارسی انتخاب زبان US
  • شعار سال 2024 سازمان جهانی هواشناسی : خط مقدم اقدام اقلیمی
  • جهش تولید با مشارکت مردم

هواشناسی کودکان


معرفی کتاب آب و هوا و فصل‌ها
کتاب آب و هوا و فصل‌ها دانشنامه‌ای علمی همراه با تصاویری واضح و جذاب است که به کودکان چهار فصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان را آموزش می‌دهد. این کتاب به کودکان کمک می‌کند تا با درست کردن کاردستی‌های ساده از زمان خود لذت بیشتری ببرند.
 
اب-و-هوا-و-فصل-ها-(1).jpg


آب و هوا
آب و هوا ، نویسنده باربارا ورنزینگ- بوت مایر ؛ تصویرگر کاتیا اشمیتس کامپه ؛ مترجم فاطمه خونساری،تهران: امیرکبیر، کتابهای شکوفه، 1394.
کتاب-اب-و-هوا-(2).jpg
باران چگونه تشکیل می‌شود؟
در این کتاب، اطلاعاتی درباره باران و بارندگی، هوای سرد، برف، طوفان‌ها، باران‌های سیل‌آسا و مناطق بیابانی به گونه مصور و رنگی فراهم آمده است . کتاب با این موضوعات تدوین شده است : باران چیست؟، آب باران چه می‌شود؟، در هوا آب هست، هوای سرد، هوای برفی، رنگین کمان، طوفان‌های همراه با رعد و برق، آب‌های جاری، باران‌های سیل‌آسا، مناطق بیابانی و هوا چگونه است؟ .کتاب با واژه‌نامه نیز ترسیم نقشه وضعیت جوی به پایان می‌رسد .
کتاب-باران-چگونه-تشکیل-می-شود-(2).jpgباران و پیش بینی وضع هوا
نویسنده کلر لوک-مترجم مهناز عسگری
متن و تصویرگری خوب کتاب «باران و پیش ‌بینی وضع هوا» اجازه می‌دهد که کودکان سوار بال‌های خیال‌شان ‌شوند، سری به آسمان بزنند و دعوای توده‌های کم‌فشار و پرفشار هوا را تماشا ‌کنند. از میان ابرهای سفید و پنبه‌ای کومولوس عبور کنند و هوای خوب و دلپذیر را به ریه‌های‌شان بفرستند. شکل‌گیری شگفت‌انگیز دانه‌های برف را ببینند و خلاصه اینکه از اسرار آسمان‌ سر در بیاورند.
کتاب-باران-و-پیش-‌بینی-وضع-هوا.jpg


 
آب و هوا با المر یکی از کتاب‌های مجموعه «المر» است که موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان با رعایت کپی رایت، منتشر کرده است.
در هر هوایی، چه آفتابی، چه بارانی،المر شاد و سرخوش است!
کتاب-مقوایی-اب-و-هوا-با-المر.jpg